Ако не ревизираме дейностите и приоритетите си, тези животни, подобно на много други, завинаги ще изчезнат от лицето на Земята.
Полярната мечка
Най-популярният символ на Арктика е сред най-засегнатите от климатичните промени животински видове. Но оцеляването на полярната мечка е затруднено и вследствие на изобилието от пластмаса в океаните и липсата на подходяща храна.
Пеперудата монарх
Пеперудата от семейство многоцветни изминава между 1,900 и 4,500 км от САЩ до Канада и Мексико и обратно през миграционния си цикъл. Тя е застрашена от изчезване заради климатичните промени и загубата на естествен хабитат.
Маймуната ревач
Маймуните ревач са най-големите маймуни от Новия свят. Те са също най-шумното сухоземно животно, което издава вой, който може да се чуе на разстояние до три мили. За съжаление, оглушителният звук се чува все по-рядко заради ловуването.
Прилепът
Единственият летящ бозайник също попада в рисковата група. Прилепите обитават влажните терени и пещери, но климатичните промени, като глобалното затопляне, се оказват пагубни за тях.
Паунът
Зеленият паун е една от най-колоритните и възхитителни птици. За съжаление, тяхната популация рязко намалява през средата на 20-ти век поради ловуването и загубата на естествената им среда.
Дългоопашатият папагал
Според изследване на международната природозащитна организация BirdLife International 28% от папагалоподобните, които включват 342 вида птици, са на ръба на оцеляването. Това касае качулатите папагали, дългоопашатите папагали, папагалите ара и какаду.
Зебрата
Друго животно, което бележи значим спад в популацията си, е зебрата. Тя мина от категорията на най-незастрашените до "пред риск за изчезване" в много кратък период според Международният съюз за защита на природата (ICUN). Отново, бракониерството, особено в Кения, е в основата на тази загуба.
Паякът вълк
Този вид алпийски паяк е един от най-големите на европейския континент. Те са доста срамежливи, така че когато се почувстват застрашени, бързо бягат в своите убежища. Срещат се и у нашите географски ширини. Вследствие на глобалното затопляне паякът вълк е застрашен.
Тапирът
Централноамериканският тапир, който населява Централна и Южна Америка и Югоизточна Азия среща сериозни трудности да се размножава. В някои държави като Ел Салвадор той вече е изчезнал като вид.
Воден бивол
Емблематичното за много култури животно, между които китайската и индийската, е застрашено от изчезване. Въпреки грозящата опасност от хищници като тигрите, основната им заплаха идва от човека чрез ловуването и замърсяването на почвите.
Кожестата костенурка
Кожестата костенурка вече е със статут на застрашен от изчезване вид в САЩ и Канада. Според Международният съюз за защита на природата причината за тяхното унищожаване произлиза от непреднамерения улов на рибарите, поглъщането на пластмаса, незаконното ловуване на яйцата им и разрушаването на естествения им хабитат.
Червената риба тон
Червеният тон е един от най-популярните видове риба в риболовната индустрия. Застрашен е поради свръхконсумацията му.
Земната катерица
Земната катерица страда поради обезлесяването, незаконният лов и интензивното земеделие.
Заключението е, че, човешката намеса се оказва най-честата причина за заплахата от изчезване на животинските видове. Отговорността е наша. Рециклирането, пестенето на енергия, намаляването на лова и изсичането, опазването на природата и чистотата ѝ могат да дадат ответен удар и да забавят тази зловеща тенденция.