Тази европейска авиокомпания вече претегля пътниците преди полета
Данните за теглото на хората и техния багаж ще се използват за по-добро балансиране на самолетите
Обратно в новинатаКоментари - Тази европейска авиокомпания вече претегля пътниците преди полета | Trip.dir.bg
18:11 | 05.05.26
17-11-2017
20-11-2018
Коментари
Улеснения и привилегии за регистрирани потребители:
- не си измислят и пишат прякори всеки път;
- не въвеждат досадните символи от картинката за сигурност.
ВХОДХАХАХАХАХА (нерегистриран)
за по-добро балансиране... дедов... за да видят има ли място з още малко товар или поща та да изкарат максимално пари
:) (нерегистриран)
Преди около десетина години, странният шеф на Райънеър имаше идея да дава добавки на по-леките стюардеси на компанията, а за по-тежките пътници да бъде увеличена цената на билета, но явно беше само рекламен трик.
Обаче (нерегистриран)
Има значение и качеството на претегленото. Човек ли е или торба с лайна.
Нико (нерегистриран)
Ама това отдавна трябва да се прилага! Първо, за безопасността на полета. Второ, от къде на къде някой който тежи 140 кг. е със същия 10 кг. ръчен багаж като някоя дама която тежи 50 кг.!?
Кози (нерегистриран)
ДА, даже 140кг шопар трябва да е с по-тежък багаж, щото неговите дрехи са огромни :D
Защото (нерегистриран)
това в ЕС се нарича дискриминация. Ти не знаеш поради какви причини един човек е с дадено тегло - това не засяга никой освен самия човек, пък и свръх багажа и сега се заплаща. възможно е в бъдеще да въведат такси за тегло, но това ще бъде както казах вече дискриминация и може да отиде на съд "за правата на човека" и т.н.
пффф (нерегистриран)
Не е точно така. Засяга и мен, когато ръката му почне да стои върху моята седалка. Или запуши аварийния изход.
До ПФФФ (нерегистриран)
Пътувала съм с много слаби хора и ръцете им също са били на моята облегалка,това не е до килограми, а до съобразителност, възпитание и др. на самия човек, а за задръстването на изхода - това е абсурдно изказване, защото и двама слаби в ситуация на паника пак могат да задръстят изхода, така, че не е до килограми, а до много други неща. Познавам много дебели ,от моя гледна точка, хора и в същото време много подвижви, но има и слаби, които са просто "мърди" много е индивидуално и не бива да се обобщава. Но да, дебелите, ако не се дължи на болест, трябва да предприемат мерки за теглото си това все пак е и здравословно.
Супер (нерегистриран)
Сега може и клизма да им правят, ако не излязат сметките с теглото. Всичко това е за наше добро! Хем по-еко, хем ще ни олекне.
НАЙ
Колко ще ни струва лятна ваканция в България и в Европа
Гърците предпочитат "близката чужбина" България и един изненадващ град за кратката ваканция за 1 май
Морска мистерия на покрива на света: Защо откриват раковини на Еверест?
Уганда и нейната най-голяма загадка: Врата към невидим свят
БДЖ пуска допълнителен нощен влак от София до Варна и обратно за летния сезон
Колко ще ни струва лятна ваканция в България и в Европа
Морска мистерия на покрива на света: Защо откриват раковини на Еверест?
"Появи се един свят на сънищата": Необикновената история на първото в света LSD пътуване
България печели от световната криза, 12 милиона чужденци избират страната ни
Летище Бургас откри официално обновената си писта след 170 дни строителни дейности