Австралиец спечели хотел на тропически остров в Тихия океан от томбола, привлякла хиляди участници от целия свят, предадоха Франс прес и БТА.
Дъг и Сали Бийтс се установили на остров Кошрай в Микронезия през 90-те години на миналия век, но сега искат да се завърнат в Австралия, за да гледат внучетата си.
За целта решили хотелът им с 16 стаи да е единствената награда в томбола, като билетът за участие в нея струва 49 щатски долара.
Видео във Фейсбук разкрива, че печелившият билет е с номер 44 980.
Дъг Бийтс първоначално се затруднил да се свърже с щастливеца, който притежава печелившия билет, но в края на краищата успял да го стори.
"Той се казва Джошуа и идва от Нов Южен Уелс в Австралия", поясни Дъг.
Остров Кошрай се намира на север от Соломоновите острови и югозападно от Хавай, като наброява около 6500 жители.
Освен с хотела, щастливецът ще се сдобие с резиденция с четири стаи, пет автомобила за вземане под наем, два фургона, пикап и ресторант.
Семейство Бийтс поясни, че трябва да бъдат продадени най-малко 50 хиляди билета, за да се разиграе томбола с награда на стойност 2,45 милиона долара.
Томболата обаче предизвика толкова голям интерес в целия свят, че споменаването на това изискване бе изтрито на страницата й в интернет.
Днес, повече от всякога, независимата журналистика има нужда от вас. В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Скъпи читатели,
Днес, повече от всякога, независимата журналистика има нужда от вас.В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
ИЗБРАНО