В дните до 8 януари, които са почивни за румънците, всяко кътче на Букурещ остава преобразено в духа на зимните празници. Градът се отличава с разнообразието от украсени места, които продължават да са търсен декор за фотосесии и след еуфорията около Коледа и Нова година, предаде БТА.

Най-дълги опашки от желаещи за снимки има на улица "Мошилор" 34. Там се намира цветарско ателие, а неговите обитатели са преобразили сградата от 1899 г. с помощта на 200 000 електрически крушки, 2000 елхови клонки, 300 квадратни метра червено кадифе. Концепцията е на международния майстор-флорист Нику Боканча.

Местни жители и туристи продължават да се стичат и пред къщата в стил арт нуво на улица "Кристиян Тел" 9-11, за да си направят селфи. Фасадата е украсена от най-известния флорист и дизайнер на събития в Европа - Мантас Петрушкевичус от Литва. Той и екипа му са използвали осем светещи топки с диаметър един метър, 11 четириметрови ели, осем двуметрови елена, 140 метра изкуствени гирлянди и осем полилеи с височина 170 см.

Сградата е построена през 1908 г. и се разпростира на площ от 1400 кв. м. В миналото е принадлежала на първата жена, карала велосипед по улиците на румънската столица след Първата световна война. Става дума за Мария Михаеску, която журналистът Джордж Ранети нарекъл "Мица Бичиклиста" (Мица Колоездачката). Той й дал прякора, когато я видял на колело през далечната 1898 г. Градските легенди разказват, че девойката - бедна дъщеря на перачка от Дицещ, окръг Прахова, пленила сърцето на румънския крал Фердинанд и така получила къщата, тогава оценявана на 4 милиона леи. Тя била и първата румънка, която обува панталон и се появява на плаж по монокини.

Историята и украсата на хотела, разположен на ъгъла между "Каля Викторией" и булевард "Реджина Елизабета", също предизвикат възхищение и станаха повод за безброй публикации в социалните мрежи и местните медии. Сградата, където преди 120 години букурещкият хайлайф танцувал фокстрот, днес е украсена с 8500 метра лампички и 630 метра гирлянди. Декорът се допълва от естествени и изкуствени ели, осем кончета-въртележки и 20 балона с горещ въздух.

Само на няколко преки, на улица "Доамней" 2, друг хотел в сградата на бивша банка от XIX век също привлича туристи от цял свят с външната си украса. Идеята за декора е заимствана от карнавала във Венеция.