Авиокомпания Ryanair обяви, че ще отвори нова база на Летище София, която ще започне работа от 30 октомври т.г. с три самолета. Авиокомпанията ще обслужва 21 нови дестинации, които се очаква да привлекат над 1,5 милиона клиенти през следващата година.
Това съобщи на пресконференция в столичен хотел Дейвид О'Браян, главен търговски директор на компанията.
По думите му инвестицията ще осигури нови 1100 работни места в София и в региона. Ryanair до момента има 83 бази в Европа и 350 собствени самолета.
Разписанието на авиокомпанията за 2016 г. ще осигури три базирани самолета в София;
21 нови дестинации, сред които Атина, Барселона, Берлин, Брюксерл, Кьолн, Дъблин, Мадрид, Милано и др.;
90 полета седмично и още много подобрения, включващи нови маршрути, нов интериор, подобрени менюта по време на полетите и други.
По думите на изпълнителния директор на Летище София Христо Щерионов с влизането на Ryanair на столичното летище ще се увеличи свързаността на полетите и това ще даде възможност на много по-голям брой чуждестранни пътници да посещават страната ни.
Щерионов каза още, че за периода от началото на годината през Летище София са преминали близо 1 милион пътници, което е с 14 процента повече от същия период за миналата година.
С 20 на сто са се увеличили превозените товари и поща.
Днес, повече от всякога, независимата журналистика има нужда от вас. В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Скъпи читатели,
Днес, повече от всякога, независимата журналистика има нужда от вас.В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
ИЗБРАНО