Какво да правим на Бали, когато вали: 5 необичайни идеи
Островът на боговете предлага многобройни възможности - просто трябва да изберете онази, която е най-подходяща за вас
Обратно в новинатаКоментари - Какво да правим на Бали, когато вали: 5 необичайни идеи | Trip.dir.bg
01:14 | 24.03.25
17-11-2017
20-11-2018
Коментари
Улеснения и привилегии за регистрирани потребители:
от бали (нерегистриран)
Бали страда от огромен проблем с боклука от години. Но потопът от боклук, който залива много плажове и речни брегове от няколко дни, е плашещ дори за индонезийския ваканционен остров - и прави заглавия в местните медии и социалните мрежи. Плажовете Кедонганан и Джимбаран в района около Кута, който е популярен сред сърфистите, както и град Пекату с известния си "Дриймленд бийч" са били особено силно засегнати, съобщава вестник "Бали Сън".Силните западни ветрове редовно измиват цели килими от отпадъци от морето и от корабите по бреговете на Бали. Сметосъбирачите, заедно с доброволци, са събрали вече 100 тона боклук от сряда, продължава съобщението на вестника. И има "много повече". Туристите участват в операции по почистванеПластмасовите отпадъци са особено проблематични за хората в Бали. Според Бали сън много летовници участват и в кампании за събиране на особено мръсни плажове.Други, които са мечтали за почивка с плажове като картички, са разочаровани от ситуацията. „В момента съм в Бали – и има пластмаса навсякъде по плажа и в морето, от Джимбаран до Улувату“, написа разочарован летовник в туристически форум на Бали : „Има ли дори плаж без пластмаса в момента?“
продължение (нерегистриран)
Липсата на екологично съзнание е отчасти отговорнаОсвен метеорологичните явления, много балийци също нямат необходимото екологично съзнание, казват еколози. Много жители просто изхвърлят боклука зад къщите си, в насипи и реки. „Надяваме се, че правителството ще бъде по-последователно в управлението на отпадъците и ще подобри знанията за това сред учениците“, каза Гири Мариани, който организира кампании за събиране на боклука.Според данни на ООН Индонезия е вторият най-голям замърсител с пластмаса в света след Китай. „Страната произвежда 3,2 милиона тона неконтролирани пластмасови отпадъци годишно, от които около 1,29 милиона тона завършват в морето“, се казва в доклад за 2020 г. на Програмата на ООН за околната среда. С повече от 274 милиона жители Индонезия е четвъртата по население държава в света и най-голямата островна държава.
От Хамерика (нерегистриран)
Всичкото булгаристанци не могат да спят нощем и се чудят какво ще правят в Бали ако вали дож. Е много голем го вадите вече вие там в бугаристан, па за нас хамериканците Бали е недостижим като Марс.
НАЙ
За 6 години: Близо 3,5 млн. души са посетили древния археологичен комплекс Гьобеклитепе
Зашеметяващото селце, до което може да стигнете само с лифт (снимки/видео)
САЩ забраняват пътуванията на граждани от 43 държави, включително Русия
Ще има ли втори шанс за райския остров на Малта, превърнал се в "ад на Земята"
Американският остров, на който проповядва руската църква (снимки/видео)
САЩ забраняват пътуванията на граждани от 43 държави, включително Русия
Нов живот за една рок легенда: Самолетът на Iron Maiden е нарязан на парчета и обявен за продажба (снимки/видео)
Това са най-щастливите страни в света през 2025 г., къде е България
Рекорден спад в броя на пътниците на летищата във Варна и Бургас през 2024 г.
Туристическият бранш излиза на протести в сряда