Коментари - Какво трябва да знаем, ако отиваме с кола до Виена | Trip.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Не сте прави за виметката! В Австрия се ползва винетка само за магистрала и скоростен път. По първокласните пътища се кара безплатно!

Австрия Не е за лумпените,които протестират,че им увеличават с 10Е данъка на тридесет годишната ,,кола.Не че не могат да си купят по нива-просто мисленето им е на бедняци,каквито винаги ще си останат.

Притежеването автомобил е лукс за самите Виенчани!!!! ТОВА ТРЯБВА ДА СТАНЕ ЯСНО НА БЪЛГАРИТЕ С ПО ТРИ КОЛИ НА ДОМАКИНСТВО!!!!

Ами... да, но и общественият транспорт играе роля. У нас би могло да се тръгне оттам.

Винетка е необходима САМО ЗА АУТОБАНИТЕ !!! Дир, като поднасяте информация, поне я поднасяйте правилно !!!

Варианта комбинирана винетката за Унгария и Австрия излиза по-изгодно и се купува още в Унгария.

Подобно нещо в родното блато е илюзия. Тук точно тези, които имат милиони и тузарски коли, не плащат и стотинка, а даже си слагат стикери на инвалид или баничарка... Да не говорим за пътните милиционери, които питат "ко праим сиа"... Е, как ще ги стигнем американците, в този случай австрийците???

Написано като за дебили, които не са виждали автомобил. Богоизбраните обясняват на унтерменшите. Дето не сме виждали проблеми с паркирането, плащане по GSМ, зимни гуми и магистрали !? Колко струва само съветът "да се огледаме дали не паркираме пред вход на гараж" !? Потресающо ценен съвет за българския водач, той не се беше сещал за това !! :D :D

Въпреки евтините полети до Виена, един истински дирник не би отишъл!

От толкова много коментари никой не отбеляза "Автобусите от обществения транспорт са с абсолютно предимство пред леките автомобили. Когато един автобус тръгва от спирка или подаде мигач, задължително трябва да бъде пропуснат от другите превозни средства. Това правило не важи единствено за колите със специален режим на движение. " Нямате крака ли?

Какво да отбележим, същият закон е и в България: Чл. 67. Водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да намали скоростта, а при необходимост и да спре, за да позволи на пътните превозни средства от редовните линии за обществен превоз на пътници да извършат необходимите маневри, свързани с потеглянето им от обозначените спирки. И се спазва, кой ще тръгне да се бута с потеглящ автобус ?

Хубаво е да се знае това. Ние тръгнахме и не предполагахме,че е ад паркирането. Още с влизането в центъра вдяхме място за паркиране,без да има забранено и спряхме. Дааа ама неееее. Оказа се,че не могло така да се спира и ни сложили скоба. Цялата глоба излезна 150Е за добре дошли. сега вече тръгна ли някйде с колата първо се интересувам за паркирането и всички тези правила по пътищата.

Ако е много зор да сте с колата , с резервацията на хотела и паркинг . От преди 4 месеца инфо за подземен паркинг почти в центъра ш 25 евро на ден което е приемливо според мен . Иначе ама то е ясно , градския транспорт е перфектен .

В Австрия ВИНЕТКА е необходима САМО ЗА МАГИСТРАЛИ.

Като гледам коментарите, предимно комплексари си чешат езиците. Понеже съм пътувал с кола до Виена бих добавил нещо полезно. Градът е с много добър транспорт. Не планирайте ходене в центъра с кола, ако не сте в някой много скъп хотел с гараж. Ако се подготвите предварително, може да си намерите добър хотел близо до метро на прилично време от центъра около който може да се паркира безплатно. В събота и неделя можете да се още по-близо - синята зона е безплатна като у нас. 15 мин. безплатно е факт и можете спокойно да се настаните в хотела и след това да си преместите колата. Не зная как се контролира, но е факт. Използвал съм го.

Много важен плюс на Виена е, че там има заведения, в които се пуши, можеш да влезеш с кучето си и се сервира алкохол без ограничения във времето. Не съм пушач и кучкар, но оценявам тази свобода. От рано сутринта в кафенетата ще видите възрастни хора на чаша вино, кученцата им щъкат около масите, може да са си запалили и цигарка.

Като във вица "Някои пият от мъка, а други - от сутринта". Нетният ефект от алкохола винаги е вреда, също като цигарите. То и вечер не трябва да се пие, камо ли сутринта.

"Несъмнено Австрия е една от най-предпочитаните държави в света за всякакъв вид туризъм, посещения и шопинг. "- НЕ се казва ШОПИНГ , а се казва ПАЗАРУВАНЕ !!! Превеждайте като хората на български език, не използвайте английските думи!!! Колкото до самия туризъм, посещения и ПАЗАРУВАНЕ, то не важи за бедни държави като нашата и за беден народ като българския. Почти всички българи които отиват в Австрия отиват с една единствена цел - гурбет, да работя за да пратят някакви пари на семействата си в България които нямат пари за храна и въобще за минимума за оцеляване.

да работят*

Не се прави на по-умен отколкото си. Не всички са въшливи мизерници като тебе. Не познавам човек в България, който да няма пари за храна. И повечето ми познати ходят в Австрия да карат ски. На мен лично от Виена най ми харесва Пратера.

явно познаваш един твърде тесен кръг хора в България...

На немски не се казва shopping, a bummel, einkaufsbummel ! ;-)

Пазаруване се казва у БГ, като си в чужбина е Шопинг, щото означава "отишъл шопа у белия свят да си купи парцалки и да се хвали"

След като имате претенции за шопинг, аз пък имам претенции за вашата думагурбет !!! Оказа се,че пишете,само за да се заяждате ! НИЩО ЛИЧНО ! Хайде със здраве !

Казаха ми, че от 01.01.2019 г. е забранено влизането с дизелова кола във Виена. Някой знае ли дали е вярно?

не е вярно

А 10 дневна винетка е 17-18 лв. В България за 7 дни е 15 лв. Заплата в Австрия 4 400 лв. Заплата в България 900 лв. Да живее българското правителство !

Заплатата в България не е 900 лева! Средно е около 600!

Нещо като баничка във Виена 2,50 евро. В София 0,5-0,6 цента

Ти как разбра, че за ниската заплата ти е виновно българското правителство? Въпросът се отнася отнася и за тези, които са ти поставили плюсове.

За да се привличат инвеститори трябва нашите да избираме хора, които реално са готови да загърбят личните си интереси и да работят за страната! В последните 29 години избираме хора за които на първо място са личните интереси, след това интересите на приятелите и на съпартийците(а за външната политика - каквото кажат "шефовете"), в резултат на което във всяка сфера се пилеят милиарди без задоволителни резултати(т.е. пилеят се в полза на частни интереси) Тези присвоени милиарди са средствата, които биха позволили развитие на инфраструктурата (хубави пътища, високо скоростни и надеждни жп превози, реномирани университети, качествено здравеопазване, блокиране на презастрояването в градовете, развитие на качествен градски транспорт и буферни паркинги, изграждането и поддръжка на много повече места за спорт и зелени площи), а това заедно с развитието на една независима правосъдна система и изкореняването на корупцията и зависимостите на всички нива би тласнало развитието на икономиката на страната, а оттам и доходите! Но докато избираме по-малкото зло и наказваме едните, като избираме доказани некадърници страната ще виси на опашката на ЕС и ще ни третират като бананова република!

Австрия не е била НАРОДНА РЕПУБЛИКА член на СИВ и Варшавския Договор. Затова им са такива заплатите.

И австрийците не избират за управленци хора като Бойко, Курнелия, Станишев, Кобурга, Костов и т.н.

Е, ама там свършва руската тръба, която, както знаем от нашите демократи, е крайно опасна и вредна. Така де, да страда ОМВ.

БРЦК

Винетка Австрия = 170лв Винетка БГ = 100лв Качество на инфраструктурата и ниво на заплатите няма да коментираме. Горивото е на същата цена като в БГ. Много често дори и по-евтино когато нашите спекулантисе развихрят.

От ЕС само в Люксембург и Полша горивата са по-евтини от в България. При това не винаги.

Глупости. Дизела много често е по-евтин. енерги.еу

Така е. И за разлика от България, винетката е нужна само и единствено за магистралите!!! И почти винаги, ако ли не и винаги има алтернативни базплатни маршрути. И зимните гуми за задължителни от 1 ноември без значение на мет. условия!

Зимните гуми са задължителни ,само при зимни условия на пътното платно !,,

И освен това "В ежегодния рейтинг за конкурентоспособност на Световния икономически форум за 2017-2018 г. държавата бе класирана на 9 място в света по качество на инфраструктурата." , а ние къде ли сме и има ли ни изобщо в тази класация, според цената на винетката трябва да сме на 18 място щом е САМО два пъти по-евтина, ама надали.......