Коментари - Летният туристически сезон ще бъде кратък, хотелиерите са на ръба на оцеляването | Trip.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Липсват около милион и половина туристи. Пробвахте ли да излеете още 100 000 000 тона бетон върху плажа? Пробвахте ли да вдигнете цените от 200 на 300 лева за пържола? Пробвахте ли да направите стаите още по мизерни? Пробвахте ли отворите още толкова чалготеки? Пробвахте ли да предложите на всяко дете от новата смъртоносна дрога? След като хората веднъж са пробвали на Турция или Гърция вече сте ги загубили за винаги.

На 18.07.23 в 10.55 бях на кулата.В 11.01ч. влязох в Гърция. 6 минути за границата.Не знам кой прави черен пиар с границата.

Кой...черноморски хотелиери и ресторантьори...кой.

edin39

То само снимката показва цялата уродия на летния туризъм. Колко пространство има за свободни зони. Хотели трябва да се бутат или затварят, а не да реват за помощи.

"Държавата да се намеси и в кредитирането и да даде гаранции, призова още той." - Като печелят, печелят за себе (и крият приходи), като губят - държавата да губи. Нещо ми звучи като: "за мен яденето, за вас работата. Така разпределихме всичко по равно, всеки получи по нещичко". Ама че хитреци. Направиха всичко възможно да гонят бг туристите, пък сега реват, че били на "границата" на оцеляването, щот нямало германци, руснаци, укр.

Заради климатичните промени и "големите горещини" лятото реално започна едва преди седмица. Ще има сезон макс 40 дена. Не, че винаги не е било така, но преди и през юни ставаше за плаж. Не и през последните "топли" години. Аз такива студени лета не помня. Гореща вълна, а ни убиват дъждове и бури с грамотевици.

Е кой, аз ли да стимулирам вашия бизнес??? Или данъкоплатците??? Че само на хотелиерите данъкът е едва 9%, и то от години, и въпреки това 80% от вас криете оборота!!! "Големи" бизнесмени сте, само ревете за помощ от държавата... Тъпаци!!!

Тия в едната статия са на супер печалба и се хвалят, колко успешен сезон са имали, в следващия - на ръба сме, ще фалираме...?!

Професионализъм...

Печалбата била "свита"?абе алооо всички измамни хотелиери и ресторантъори скубят печалба минимум 500%.това да най големите измамници! Нека да пукнат от глад! Не ходете на Черноморието! То не е наше или ваше а на местните селяци които ви мамят яко!

Абсолютно не е вярно, че сезонът е слаб. Пълно е с народ и на плажа и в заведенията.

Заплатите за служителите са ниски. Едно време със сезонната работа лятото и зимата - хората изкарваха цяла година. А сега заплатите са като да си останеш и да работиш в града. Ами няма д аима кадри. Кой е луд да чака половин година без работа, за да иде да работи при някой дерибей и да трепери, че могат да го уволнят по средата на сезона. Аз съм от страната на клиента. Черноморието ни е леш. Повечето плажове не са достъпни с кола. Кипрят се сини зони, платени паркинги по 10лв пне. Повечето плажове не струват. Или кихаш за чадър, шезлонги, шалтета, маси и прочие - или отиваш на свободната зона, която най-често е в най-гадните части на плажа. Храната е безвкусна по заведенията, но скъпа. ПРед хотелите няма къде да паркираш. И за цялото това удоволствие висиш по магистралата в задръствания по 3-4-5-6 часа.

Това за ниските заплати е някакъв голям мит. Ниски бяха преди ковид. В момента масово готвачите работят за над 3000 лв на месец ... да не кажа повече. И то поне да могат да готвят, но голяма част не могат. За сметка на това при подобни заплати няма как цените в заведенията да са ниски. И се получава следната картинка - скъп и некадърен персонал, високи цени и недоволни клиенти. Генерално за сектора заплатите са между 2 и 3 пъти по-високи, както на морето, така и в София. За другите градове нямам представа.

Харесвам нашето Черноморие, имам хубави детски спомени от там, но......съжалвям, не става. Ето и причините според мен: Услугата е скъпа за това, което се предлага. Храната не е качествена. Персонала рядко е професионален, плажа е платен, а получаваш скапани шезлонги и често се доплаща за шалте. Смешно е. Често чувам по заведенията "Ми съжалявам сам/а съм, не мога по-бързо"?!?!?!?!?!?! Всеки иска с трици маймуни да лови и ето го резултата.

Цената определя търсенето, а когато цената е висока, ТЪРСЕНЕ НЯМА. Същият проблем го имат в Турция и в Северна Гърция. Цените са набичени 2+ пъти в сравнение с 2019. Аз тази година си наех малка къщичка на Левкада, за 90 евро. За същите пари, в Никити, например, не можеш да наемеш и стая. Дано този урок да научи тъпите морди, дето считат, че всеки им е длъжен, да уважават законите на икономиката. Ама надали.

Байно,докато се правите на интересни и вдигате цените ,така ще бъде-лапаш патката и затваряш хотела ! Друг вариант няма !

Да затварят и булдозерите и фадромите да идват.

Ден година храни, да ама не. Малко са вече лудите, които ходят на нашето Черноморие. Но нека още да се строи и да се залива с лна...

На желаещите чужди компании. Свърши се с лапането по европрограми.

ами като се оправи обслужването и се престане с - ден година храни, тогава ще ходим в БГ, иначе ето я Гърция, сега като влезем и в Шенген, още по-лесно ще е да се ходи до там