Безплатни полети с балон на височина до 10 метра организира общината в Монтана по проект на местната Агенция за регионално развитие, реализиран с партньори от Румъния и с Агенцията за регионално развитие от Видин.

Много желаещи се качиха на балона и погледнаха площада от високо. Балонът беше привързан към земята и в продължение на близо 5 часа издигаше и спускаше хора.

Новият туристически продукт - летене с топловъздушен балон ще бъде включен в туристическите оферти, предлагани в трансграничната зона България-Румъния, която обхваща 8 области в България и 7 в Румъния.

По този проект повече от 50 младежи от община Белоградчик се включиха в тренировъчно летене с топловъздушен с балон в местността "Панаирище" край града.

Атракцията включваше издигане с топловъздушен балон на 10 метра височина и престой във въздуха 5 минути.

По поректа е предвидено тренировъчно издигане с балон в още 20 населени места от България и Румъния.