Екскурзията се ракламира като християнско поклонничество и е ограничена в рамките на коледната ваканция. Цената й е 2050 евро (3000 щ.д.) на човек, включващи пътните разноски от Париж, и е насочена към туристи, желаещи "да погледнат отвъд заглавията", казва Пиер Симон, говорител на Тер Антиер.
"Ирак не е само това, което виждаме във вечерните новини", заявява той и добавя, че пътуването е възможност "да разбереш и да се приобщиш към хората на Ирак". А възможости за това ще има. Поради слаборазвитата туристическа инфраструктура в Арбил, столицата на Иракски Кюрдистан, туристите ще бъдат настанени в Християнската семинария извън града. Тя разполага със самостоятелни стаи, които обаче "не могат да бъдат наречени луксозни".
В района се намират сравнителни малко от приказните археологически обекти на Ирак и ежедневните екскурзии ще бъдат ориентирани по-скоро към срещи с местните хора, отколкото към исторически руини. Пътуването, предлагано от Тер Антиер, няма да бъде първата екскурзия, отвеждаща западни туристи в Кюрдистан след войната от 2003 година. През юни американският туроператор Дистънт хоризонтс (Distant Horizons) предложи 12-дневно посещение в региона.
"Беше много успешна екскурзия", заявява собственичката Джанет Мур, която очаква през 2009 г. да изпрати в Кюрдистан още две или три групи.