Гробище на покрива на света: На Еверест броят трупове, но "зоната на смъртта" привлича стотици

2023 г. е регистрирана като най-смъртоносната на Еверест, с 18 смъртни случая в планината - петима души все още са в неизвестност

Обратно в новината

Коментари - Гробище на покрива на света: На Еверест броят трупове, но "зоната на смъртта" привлича стотици | Trip.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Снимките на Гети са хубави, но барем пишете кое какво е. Инак наивният читател ще си помисли, че това на втората снимка е Еверест. А то е Ама Даблам. Еверест се вижда бегло на последната снимка вляво. А вдясно острото и по-близкото е Нупце.

аз гробар не искам да ставам

Пак бъркате височинните туристи с алпинисти!

Не е сложат един модулен асансьор между височина 5000 метра и върха?

И нито дума за тези, без които никой алпинист не би могъл да изкачи Еверест! Шерпите! Когато се появи екип изкачил върха без тяхна помощ да ми се обади!

Има няма и тия от дира си копират статиите. Имаше подобна преди години. Относно Еверест. Вятър със 100 км.ч всеки е виждал и по други планини, както и -35 градуса. Големия проблем да го качиш това нещо е липсата на кислород. Там е голямата разлика от туристите. Това, което ме радва, че тия още не са измислили хеликоптер, който да кацне на Марс, защото ако може там да кацне то на Еверест на всеки час ще качват хора по график.

Хеликоптерче летя на Марс около 50 пъти, сега се прави по-голям.

Така е, обаче размера му виждам, че знаеш какъв е. А тежестта има значение там и то голяма.

Които е неформален да ходи там нормалните хора ходят където трябва там нее за всеки разберете