Озоновата дупка над Антарктида се увеличава

Дупката в озоновия слой над Антарктида се отваря най-много през септември и това продължава до ноември, когато е сезонът на пролетта в Южното полукълбо. След това дупката постепенно се запълва

Обратно в новината

Коментари - Озоновата дупка над Антарктида се увеличава | Trip.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

"Независимо от намаляването на хлорофлуоровъглеродите обаче..." Подобно на климатичните промени и тук човешкият фактор е минимален или никакъв.

Абе тая "дупка" не се ли беше затворила преди има няма 20 години? И учените по това време бяха обявили, че се е затворила чрез гръмотевичните бури и светкавиците, които създавали озон

Гледай сега, понеже ЕК приема нови правила за климатиците (естествено ще има масова смяна на термопомпи и климатици след 2г по този повод) - трябва да извадим нещо като причина... :)