Мярката ще се прилага и при повторно установено нарушение - неиздаване на касова бележка.
На тези, които нарушават данъчните закони, ще се издват актове и наказателни постановления и ще се правят и ревизии.
Дружествата, както и техните собственици, ще бъдат проверявани и за съответствие между доходи и имущество.
Това съобщиха от Териториалната дирекция на НАП-Бургас във връзка със започналия засилен контрол през активния летен туристически сезон.
Всяка трета проверка завършва с установено нарушение като двете най-често срещани са именно разлики в касовите наличности и неиздаване на фискален бон.
Разликата в касовата наличност на практика означава двойно счетоводство, коментираха от приходното ведомство.
От НАП-Бургас отчитат и увеличаване на сигналите от граждани за обекти, в които не се издават редовно фискални бонове.
Коректните фирми и данъчно задължени лица могат да очакват от нас коректност, но ще бъдем безкомпромисни към нарушителите на данъчните закони и укриващите умишлено приходи, коментира за БТА по повод на засиления данъчен контрол по Южното Черноморие териториалният директор на НАП-Бургас Татяна Кънчева.
От началото на годината данъчните власти в Бургас са извършили над 1500 оперативни проверки, като са съставени повече от 300 акта за нарушения.
Много от високооборотните заведения по черноморските курорти вече са поставени в режим на непрекъснато наблюдение посредством дистанционната връзка на касовите апарати със софтуера на НАП, поясниха още от приходното ведомство в Бургас.