Такива вълнуващи преживявания са възможни в откритата по-рано тази година зоологическа градина в Австралия, която разполага с 50 реалистични експозиции - от динозаври до горили, изработени с помощта на лазери.
Създателят му казва, че това е най-футуристичният тематичен парк за животни в света, в който е използвана технология, която никога не е използвана другаде.
"Има много смях, много крясъци... но когато 30-метровият кит минава, по някаква причина всички млъкват, сякаш от страхопочитание и благоговение пред такова великолепно създание", обяснява пред BBC Брус Дел, главен изпълнителен директор на компанията "Аксиом Холографи" и създател на Hologram Zoo.
Това е дигитална измама, с която мозъкът се подлъгва да види нещо, което в действителност не съществува.
"Вие проектирате обект във въздуха, който изглежда реален, защото докато се разхождате около него, вие го виждате от най-различни ъгли. Използвате лазерна светлина, за да проектираме тези обекти във въздуха", казва Дел.
"Животните влизат в стаята, минават през тунела и вие можете да ги докоснете точно както във филмите. Виждате животно, направено от светлина, пред вас. Ще излезете, ще протегнете ръка и ще потупате лъва".
Холограмното шоу използва нова "дълбочина" технология, която кара животните да изглеждат големи. Движещите се изображения се оживяват от лазерен проектор, съдържащ кристали, които позволяват на обикновените слънчеви очила, носени от гостите, да отделят светлинни полета.
Важното е, че има устройство, което знае къде се намира всеки в стаята, създавайки персонализирано виртуално преживяване. Холограмните представления са снабдени и със сензорна технология, която позволява на посетителите да усетят аромата на цветята и дърветата.
Технологията, която осветява тематичния парк на Axiom в предградието на Бризбейн, намира приложение и на други места. Брус Дел допълва, че неговата компания има договори с авиокосмическия гигант Airbus и американската корпорация Honeywell. Сключила е и договор за изграждане на холограмен аквариум в луксозен хотел на Малдивите, който е собственост на Бил Гейтс.
Основателят на Hologram Zoo казва, че е преосмислил индустрията, като е намалил разходите и е повишил качеството, произвеждайки компоненти в специално построена фабрика в австралийския щат Куинсланд.
"Всички очакват холограмната революция. Това е нещо, което виждаме в научната фантастика и трябваше да го имаме досега. Но холограмите винаги са били толкова скъпи. Смятахме, че има някои неща, които трябва да направим там, за да ги направим много по-евтини", обяснява Брус Дел.
"Холограмите обикновено изискват огромни количества изчислителна мощност. Обикновено ви трябват 10 свързани заедно компютъра, за да ги направите. Тъй като проучихме добре как работи управлението на паметта на компютъра, успяхме да създадем алгоритми, с чиято помощ ни е необходим само един компютър за създаване на холограмите."
Брус Дел наскоро организира шоу с холограмни динозаври в Австралийския музей в Сидни. Той вижда вездесъщо бъдеще за холограмите, включително плаващи хамбургери и пици в ресторанти за бързо хранене и виртуални 3D скъпоценни камъни, които да привличат купувачите в бижутерските магазини.
"Често говорим за технологични революции; телевизия, коли, мобилни телефони и въпросът е коя е следващата? Е, медиите ни казват, научната фантастика ни казва от години, че следващата е холограмната революция, с холографски неща навсякъде", прогнозира той.