За феновете на Бриджит Джоунс Лондон винаги е бил нещо повече от фон на действието - градът на практика е герой сам по себе си. В последната част на филмовата поредица, "Бриджит Джоунс: Луда по онова момче", режисьорът Майкъл Морис създава любовно писмо до града, като показва както любими и добре известни квартали, така и скрити находки на картата му.

Както обяснява Морис, "Лондон всъщност е темата на този филм по начини, които са отвъд Бриджит, така че беше важно да се покаже възможно най-пълна картина на Лондон".

В следващите редове изследваме ключовите места, които оживяват в тази нова глава от историята на Бриджит.

Хампстед: Село в града

Улица "Фласк Уок" в Хампстед, Лондон

Снимка: iStock by Getty Images

Най-новият филм открива, че Бриджит се е преместила от добре известния си апартамент в Бороу Маркет в очарователния квартал Хампстед. Този зелен район носи атмосфера като на село, макар да е част от широкия метрополис на Лондон. "Хампстед има такова усещане за село, за общност", отбелязва Морис пред CNTraveller, "и се надявам, че хората, гледащи филма, които не го познават, виждат каква грандиозна част от града е това."

Акцент е "Фласк Уок" - пешеходна улица, която заема централно място в коледните сцени на филма. "Има красиви малки антикварни магазини, места за кафе и чай", споделя Морис и добавя, че за снимките продуцентският екип е затворил улицата и я е направил да изглежда като коледна приказка в средата на лятото.

Южен Кенсингтън: Елегантност и история

Елегантните сгради на Южен Кенсингтън в Лондон

Снимка: iStock by Getty Images

Филмът започва със зашеметяващ кадър по класическа улица в Южен Кенсингтън, където за първи път виждаме героя на Колин Фърт. Характерните за района къщи с бяла мазилка и входове с колони създават елегантен фон. Музеят на Виктория и Албърт се появява епизодично, като за него Морис споделя: "Като растях, обичах музея "Виктория и Албърт" и неговите зали с гипсови отливки - просто никога не знаеш какво ще видиш там. Има толкова много английски дух в това."

Музеят "Виктория и Албърт" е един от безплатните музеи, които можете да разгледате в Лондон, а в споменатите зали има гипсови отливки на известни архитектурни паметници по света като портата на славата от катедралата в Сантяго де Компостела или Колоната на Траян, както и на прочути скулптури италиански скулптури като Давид на Микеланджело.

"Бриджит Джоунс: Луда по онова момче" е четвъртият филм от поредицата

Снимка: Getty Images

Езерният край: природа и изцеление

Сцените, фокусирани върху пътуването на Бриджит към изцеление и възстановяване на връзката, са заснети в Лейк Дистрикт (или Езерният край). Този английски регион е това, което героят на Чуетел Еджиофор описва като "едно от най-красивите места на Земята". Режисьорът Майкъл Морис разсъждава върху значението на това място: "Бриджит преживява момент, в който трябва да пусне нещо болезнено и сега е отворена към красотата... Тя допуска красотата на тази част от Англия и това ѝ помага."

Парламент Хил: гледка към дома

Гледка от Парламент Хил към Лондон

Снимка: iStock by Getty Images

Снимка: Getty Images

Макар и само за кратко появяващ се във филма, хълмът Парламент Хил предлага една от най-емблематичните гледни точки в Лондон и си заслужава да го посетите, независимо дали като фенове на Бриджит Джоунс или като търсачи на красиви гледки. Оттук в краката ви се простира градът, който Бриджит нарича свой дом.

Канал Хакни

Филмът се впуска и на изток, за да покаже още един аспект от разнообразния характер на Лондон - канала Хакни. Районът около него е идеален за разходки и колоездене.

Канала в Хакни е любимо място за колоездене на лондончани

Снимка: iStock by Getty Images